Często zadawane pytania

5 najważniejszych pytań

Czy mogę sprzedać każde urządzenie?

Lista warunków, jakie musi spełniać urządzenie, aby uznać je za używane, znajduje się w dokumencie Warunki świadczenia usług firmy Samsung. Więcej informacji na ten temat można znaleźć u naszego Partnera, którym jest firma Teqcycle, tutaj.

Czy do przesyłki muszę dołączyć akcesoria i oryginalne opakowanie?

Nie. Do firmy Teqcycle wystarczy przesłać jedynie ocenione przez siebie urządzenie. Nie trzeba dołączać oryginalnego opakowania ani akcesoriów. Przesłać trzeba jednak wszystkie elementy urządzenia, czyli np. pokrywę akumulatora, mocowania kart SIM itd. Więcej informacji na ten temat można znaleźć u naszego Partnera, którym jest firma Teqcycle, tutaj.

W jaki sposób otrzymam płatność?

Kwota zakupu używanego urządzenia zostanie przelana bezpośrednio na podane przez Ciebie konto bankowe.

Po namyśle jednak nie chcę sprzedawać urządzenia.

Do momentu zawarcia wiążącej umowy zakupu możesz w każdej chwili anulować cały proces. Aby tego dokonać, należy przesłać do firmy Teqcycle wiadomość e-mail zatytułowaną „Anulowanie Trade-In” na adres samsung-tauschaktion@teqcycle.com. W takim przypadku masz jednak obowiązek zwrotu firmie Teqcycle przyznanego odliczenia. Płatności należy dokonać na rzecz firmy Teqcycle. Jej uiszczenie zwalnia z obciążeń wobec firmy Samsung i sprawia, że firma Samsung nie ma prawa żądać od Ciebie zwrotu bonusu. W takim przypadku firma Teqcycle skontaktuje się z Tobą i przekaże szczegóły anulowania transakcji. Szczegóły tego procesu można znaleźć w dokumencie Warunki świadczenia usług firmy Samsung. Więcej informacji na ten temat można znaleźć u naszego Partnera, którym jest firma Teqcycle, tutaj.

Z kim mam się kontaktować, jeżeli mam jeszcze pytania?

Informacje na temat usług można uzyskać za pośrednictwem poczty elektronicznej (shop@samsung.de) oraz naszej infolinii ds. usług (06196 77 555 12) od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00–18:00.

Pytania dotyczące procedury w sklepie internetowym Samsung

W jakich godzinach usługa Trade-In jest dostępna online?

Usługa Trade-In jest oferowana w sklepie internetowym Samsung w sposób ciągły.

Jakie urządzenia biorą udział w promocji?

Pełna lista urządzeń biorących udział w promocji znajduje się w dokumencie Warunki świadczenia usług.

Jak mogę skorzystać z usługi Trade-In?

Aby skorzystać z usługi, uczestnik musi w sklepie internetowym Samsung kupić nowe, przeznaczone na polski rynek urządzenie promocyjne. Informacje o tym, które urządzenia są objęte promocją, można sprawdzić w dokumencie Warunki świadczenia usług.

Jak uzyskam informację o wartości zakupu?

Po wyborze w koszyku zakładki „Usługa Trade-In” i podaniu wymaganych danych dotyczących używanego urządzenia, otrzymasz informację o wysokości bonusu Trade-In. Po przesłaniu używanego urządzenia do firmy Teqcycle i pomyślnym wyniku sprawdzenia urządzenia otrzymasz kwotę zakupu przekazem na swoje konto bankowe.

Jak mogę śledzić stan mojego procesu sprzedaży?

Po zakończeniu procesu sprzedaży otrzymasz wiadomość e-mail z łączem prowadzącym na stronę z zestawieniem szczegółów transakcji. Będzie ona zawierać wszystkie informacje o statusie procedury sprzedaży. W wiadomościach e-mail będziesz otrzymywać powiadomienie o każdej zmianie statusu.

Jestem klientem komercyjnym i chętnie sprzedałbym urządzenia. Czy jest to możliwe?

Prosimy o wyrozumiałość, ale oferta jest skierowana jedynie do osób nieprowadzących działalności gospodarczej.

Nasz Partner, firma Teqcycle, oferuje klientom komercyjnym specjalne rozwiązanie. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem:

www.handyankaufsportal.de

Z kim mogę się skontaktować w razie pytań?

Chętnie odpowiemy na ewentualne pytania — można się z nami skontaktować za poczty elektronicznej (shop@samsung.de) lub infolinii ds. usług (06196 77 555 12) od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00–18:00.

Pytania dotyczące wysyłki

Czy mogę sprzedać urządzenie z włączoną blokadą aktywacji Apple albo Android lub inną blokadą?

Nie, przed przesłaniem urządzenia do firmy Teqcycle należy usunąć wszystkie blokady. W przeciwnym razie urządzenie będzie bezużyteczne i nie będzie mieć żadnej wartości zakupu. Więcej informacji o tym, jakie warunki musi spełniać urządzenie, aby mogło zostać uznane za używane, znajdują się w dokumencie Warunki prowadzenia usługi firmy Samsung oraz w OWH naszego partnera, którym jest firma Teqcycle.

Co to jest blokada aktywacji Apple i jak mogę ją wyłączyć?

Blokada aktywacji Apple to aplikacja o nazwie „Znajdź mój iPhone”. W przypadku korzystania z tej aplikacji należy wylogować urządzenie z iCloud: Ustawienia → iCloud → Znajdź mój iPhone → Wyloguj się → Wprowadź hasło konta Apple ID i kliknij opcję → Wyłącz.

Blokada IOS-Lock

Co to jest blokada aktywacji Android i jak mogę ją wyłączyć?

W zależności od producenta mogą w urządzeniach z systemem Android występować różne blokady aktywacji. Przy włączonej blokadzie Twoje urządzenie nie ma dla firmy Teqcycle żadnej wartości zakupu i nie będzie mogła go zakupić.


Uwaga: Przywrócenie ustawień fabrycznych nie powoduje automatycznie wyłączenia blokady aktywacji!


Możliwe są m.in. następujące blokady:

 1. Blokada za pomocą konta Google
  Kasowanie konta Google: Ustawienia → Konta→ Konto Google → Wybór konta Google otwiera ustawienia synchronizacji konta → Otwórz menu → Usuń konto.
 2. Blokada za pomocą blokady ponownej aktywacji Samsung
  Kasowanie blokady ponownej aktywacji Samsung: Ustawienia → Ekran blokady i zabezpieczenia → Znajdź mój telefon → Wyłącz blokadę ponownej aktywacji → Potwierdź za pomocą szczegółów konta Samsung.
 3. Blokada za pomocą BlackBerry ID
  Kasowanie BlackBerry ID: E-mail z potwierdzeniem wysyłany w przypadku ustawiania BlackBerry ID zawiera łącze do kasowania BlackBerry ID.

Nie wyświetla mi się etykieta przewozowa — co mogę zrobić?

Zwięzłą informację na ten temat proszę przesłać na adres samsung-tradein@teqcycle.com. Firma Teqcyle prześle Ci etykietę w wiadomości e-mail.

Co się stanie z należącymi do mnie danymi zapisanymi w urządzeniu?

Przed wysyłką urządzenia należy zapisać osobiste dane na innym nośniku i przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia albo bezpiecznie usunąć dane. Należy w tym zakresie postępować zgodnie z instrukcją obsługi urządzenia. Po otrzymaniu urządzenia firma Teqcycle przeprowadza procedurę usuwania danych. Potem nie będziesz mieć do nich dostępu.

Jak mam przesłać moje urządzenie?

Na indywidualnej stronie z informacją o statusie należy pobrać konieczne dokumenty wysyłkowe i zapakować urządzenie zgodnie z wytycznymi zawartymi w dokumencie Zalecenia dotyczące wysyłki.


 • Akumulator należy pozostawić w urządzeniu.
 • Należy przesyłać jedynie już ocenione przez siebie urządzenia i nie dodawać innych urządzeń (np. przeznaczonych do utylizacji).
 • Etykietę przewozową należy przykleić do pudełka i wysłać paczkę do firmy Teqcycle.
 • W przypadku przesyłania do firmy Teqcycle więcej niż dwóch urządzeń prosimy o umieszczenie na paczce udostępnianej przez nas etykiety informującej o towarze niebezpiecznym.
 • Do wysyłki należy używać wyłącznie etykiety przewozowej udostępnianej przez firmę Teqcycle. Tylko za jej pomocą można przesłać przesyłkę do firmy Teqcycle bezpłatnie i z ochroną ubezpieczeniową.

Czy do przesyłki muszę dołączyć akcesoria i oryginalne opakowanie?

Prosimy o przesyłanie do firmy Teqcycle jedynie wycenionego urządzenia. Nie trzeba dołączać do przesyłki akcesoriów (np. ładowarki, słuchawek itd.) ani oryginalnego opakowania. Dołączone muszą być jednak wszystkie elementy składowe urządzenia (np. pokrywa akumulatora, mocowania kart SIM itd.). Więcej informacji na ten temat można znaleźć u naszego Partnera, którym jest firma Teqcycle, tutaj. Przed wysyłką prosimy o usunięcie naklejonych na ekranie folii ochronnych. Przesłane akcesoria nie zwiększą wartości zakupu Twojego urządzenia.

Jak opisano w dokumencie Warunki korzystania firmy Teqcycle, w przypadku niezrealizowania zakupu przesłane akcesoria nie będą do Ciebie odsyłane. Firma Teqcycle będzie je utylizować. Dziękujemy za zrozumienie.

Pytania dotyczące oceny urządzenia przez firmę Teqcycle

Co się dzieje, gdy prześlę urządzenie?

Natychmiast po otrzymaniu urządzenia nasz Partner, firma Teqcycle, sprawdza je według następujących kryteriów:


 • urządzenie można włączyć i naładować;
 • wyświetlacz/ekran dotykowy działa i nie jest pęknięty ani rozbity;
 • urządzenie nie ma uszkodzeń spowodowanych przez wodę;
 • nie brakuje elementów konstrukcyjnych, takich jak pokrywa akumulatora, szklana osłona obiektywu, przednia lub tylna część obudowy;
 • urządzenie nie ma blokady SIM-lock ani blokady sieci.

Po przeprowadzeniu przez firmę Teqcycle oceny Twojego urządzenia otrzymasz informację o tym, czy spełnia ono wyżej wymienione kryteria. W przeciwnym razie firma Teqcycle zachowuje sobie prawo do zażądania zwrotu udzielonego wcześniej odliczenia w wysokości wartości zakupu Twojego używanego urządzenia oraz w przypadku wiążącego wcześniejszego zamówienia urządzenia Samsung Galaxy Note9 — premii za wymianę w wysokości 100 euro. W tym przypadku na Twojej stronie z informacją o statusie udostępniona zostanie szczegółowa ekspertyza oceniająca.

Co to jest ekspertyza oceniająca?

W ekspertyzie tej znajduje się szczegółowy opis oceny Twojego urządzenia przez firmę Teqcycle.

Co się stanie z kartami SIM oraz kartami pamięci znajdującymi się w moim urządzeniu w chwili jego dotarcia do firmy Teqcycle?

Przed wysyłką urządzenia do firmy Teqcycle należy wyjąć z niego wszystkie karty SIM oraz karty pamięci. W przeciwnym wypadku zostaną usunięte z urządzenia i zniszczone. Jeżeli sprzedaż nie dojdzie do skutku i urządzenie zostanie odesłane Sprzedającemu, karty SIM i karty pamięci nie będą do niego odsyłane.

Możliwości wypłaty

Jakie istnieją możliwości wypłaty?

Wartość zakupu Twojego używanego urządzenia będzie przelewana bezpośrednio na podane przez Ciebie konto bankowe. Nie ma możliwości wypłaty w gotówce.

Usuwanie danych

Czy moje dane zostaną usunięte w sposób bezpieczny?

Tak! Firma Teqcycle gwarantuje, że zapisane w Twoim urządzeniu dane zostaną usunięte całkowicie i w sposób bezpieczny. Poświadcza to firma DEKRA Certification GmbH. Do usuwania danych używane jest specjalne oprogramowanie, które gwarantuje całkowite ich usunięcie.

Po zakończeniu procedury firma Teqcycle wystawi potwierdzenie usunięcia danych z urządzenia na Twojej stronie z informacją o statusie. Potwierdzenie to można pobrać jako plik. Zawiera ono poświadczenie, że dane zostały całkowicie usunięte z Twojego urządzenia. Czy jeżeli urządzenie nie zostanie zaakceptowane i zostanie do mnie odesłane, otrzymam z powrotem dane, karty pamięci itd.?

Jeżeli nie dojdzie do sprzedaży i urządzenie zostanie odesłane do Sprzedającego, karty pamięci nie zostaną mu zwrócone. Przed przesłaniem urządzenia do firmy Teqcycle należy wyjąć wszystkie karty pamięci i karty SIM oraz zabezpieczyć wszystkie dane.